GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Zenmuse X7 vs Zenmuse X5S

Dji teknik servis olarak sizlere İstanbul çapında hizmet sağlamaktayız. Ürünlerinizde karşılaştığınız her türlü problem için dji servis hizmetimizi tercih ederek doğru bir adım atmış olacaksınız. Bugün sizler ile paylaşacağımız bu yazımızda DJI Zenmuse X7 ile DJI Zenmuse X5S’i karşılaştıracağız.

İlk bakışta aynı gibi duran bu iki kamera, yüksek performansta çekim yapmaya olanak sağlar. Tabi farklı noktaları da bulunmaktadır. Bizde sizlere bu noktaları sunmak için detaylı bir incelemeye aldık ve hangisinin ihtiyacınızı karşılayacağına artık daha emin olabilirsiniz. Genel olarak karşılaştırma sonuçlarında özelliğin hangi modelde daha iyi olduğu sizlerle paylaşılacaktır.

Ağırlık

Kabaca hesaplanacak olursa Zenmuse X7 447 gram ağırlığa sahip iken, Zenmuse X5S 461 gramdır. Bu ağırlıklar, seçeceğiniz olan lense bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Aslına bakılırsa ağırlık değişimleri drone’un uçuş süresi üzerinde etkisi olduğu bilinmekte olsa da, 12 gramlık bir fark kendini hissettirmeyecektir. Yani genel olarak, bir fark olmadığını ele alırsak ağırlık konusunda her iki tarafta eşit diyebiliriz.

Sensör Boyutları

Zenmuse X7’de APS-C sensör bulunuyor iken Zenmuse X5S’de Micro 4/3 sensör bulunmaktadır. Aslında bunların arasında ki tek fark boyutu denebilir. Zenmuse X5S, 17.3mm ile 9.7mm sensör kullanıyor. Zenmuse X5S ise video kaydı için 23,5 x 12,5 mm boyutunda iken fotoğraf çekimi için 23,5 x 15,7 mm boyutundadır. Buda demek oluyor ki, X7’nin sensörü X5S modelinin neredeyse 1,5 katı seviyelerindedir. Sonuç olarak daha iyi bir ışık performansı ve daha geniş görüntüler sağlaması amacıyla bu kategoride Zenmuse X7 bir adım öne ilerliyor.

Video Kaydı

Zenmuse X7 ve Zenmuse X5S modellerinin her ikisi de ultra yüksek çözünürlükte çekim yapabilmektedir. Fakat X7’nin sağlamış olduğu 6K video çekim özelliği daha ilk bakışta bir adım öne çıkartıyor kendisini. 6K çekim özelliği, bir film ile çekilmiş olan aynı video kalitesine eşit demek oluyor. Profesyonel düzeyde çekim yapabilen bir kameraya sahip olabilirsiniz.

Yanlış anlaşılma olmaması amacı ile belirtmek isteriz ki Zenmuse X5S standartların altındadır demiyoruz. Şaşırtıcı derecede hava çekimleri yapabilmekte ve piyasada en güçlü sayılabilecek drone kameralarından biridir. Sadece X7, X5S’e göre bir adım daha ileridedir.

Unutulmamalıdır ki 5.2K veya 6K video çekimi yapmak için bir sürü depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. SD kartları ve sabit sürücülerinizi çok hızlı bir şekilde dolduracak ağır verilere sahiptirler. Açık konuşmak gerekirse mevcut SD kartınız ile yalnızca birkaç dakika çekim yapabileceksiniz. Çekim yapılan bu kalitede videoları düzenlemek içinde oldukça güçlü performansa sahip bir adet bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

Fotoğraf Çekimi

Burada sizlere mega piksel nedir? Piksel nedir? Vs. anlatım yapmamıza gerek olmadığını düşünmekteyiz. Bilinmesi gerekiyor ki en iyi hava fotoğraflarını çekmek yüksel bir mega piksel değerine sahip olmak ile eşdeğerdir. X7’de 24 mega piksel kamera bulunuyor iken, X5S’de 20.8 mega piksel kamera bulunmaktadır. Her ikisi de oldukça güçlü kameralara sahip olsalar da, X7 halen öndedir.

Dji Servis İstanbul

Müşteri memnuniyetine önem verdiğimiz dji servis hizmeti aracılığıyla ürünlerinizde karşılaştığınız her probleme çözüm üretmen için buradayız. Piyasada kendisini dji teknik servis olarak tanıtan sahte kurumsallarda uzak durarak, ürününüzü daha fazla zarar almaktan kurtarın.

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis