GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

PHANTOM 4 PRO UÇUŞ MODLARI

Dji Phantom 4 Pro' ya eklenen akıllı modlar ve detayları. Hava aracı üzerinde bulunan, uçuş durum göstergesi ve uyarı anlamları...

Phantom 4  Pro Uçuş Modları ve Durum Göstergesi

Kumanda

Phantom 4 Pro / Pro + uçuş kumandasına birçok önemli özellik eklenmiştir. Güvenlik modları, “Arıza” ve “Evde Dönme” özelliğini içerir. Bu özellikler, kontrol sinyali kaybolursa hava aracının güvenli bir şekilde geri gelmesini sağlar. Yenilenen kumanda, her uçuştan kritik uçuş verilerini araç üzerindeki depolama cihazına kaydedebilir. Ayrıca daha fazla kararlılık ve yeni hava frenleme özelliği sunuyor.

Phantom 4 Pro / Pro +, Ön LED’ler ve Uçak Durumu Göstergelerine sahiptir. LED’lerin konumları aşağıdaki şekilde gösterilmiştir

Uçuş Modları

Üç uçuş modu mevcuttur. Uçuş modlarının ayrıntıları aşağıda verilmiştir:

P-modu (Konumlandırma): P-modu, GPS sinyali güçlü olduğunda en iyi sonucu alır. Uçak, stabilizasyonu sağlamak, engelleri önlemek veya hareketli nesneleri takip etmek için GPS, stereo Görme Sistemini ve Kızılötesi Algılama Sistemini kullanmaktadır. Bu modda TapFly ve ActiveTrack gibi gelişmiş özellikler etkinleştirilmiştir.

S-modu (Spor): Uçakların manevra kazanma değerleri, uçak manevra kabiliyetini arttırmak için ayarlanır. Uçağın maksimum uçuş hızı 45 km / s’ye (72 km / sa) yükseltilmıştir. Engel Algılama sistemlerinin bu modda devre dışı bırakıldığını unutmayın.

A-modu (Tutum): Ne GPS ne de Vizyon Sistemi mevcut olmadığından, hava aracı, irtifayı kontrol ederek konumlandırmak için sadece barometreyi kullanacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İleri ve geri Görüş Sistemi, S-modunda (Spor) devre dışı kalır, bu da uçağın uçuş yolundaki engelleri otomatik olarak önleyemeyeceği anlamına gelir. Dikkatli olun ve yakındaki engellerden uzak durun.
  • S-modunda (Sport) uçağın azami hız ve fren mesafesi önemli derecede artar. Rüzgarsız ortamlarda minimum fren mesafesi 50 metre (164 fit) olmalıdır.
  •  S-modunda (Sport) uçağın tepki verme gücü önemli derecede artar, bu da uzaktan kumandadaki küçük bir çubuk hareketinin, hava aracında büyük bir hareket mesafesine dönüşeceği anlamına gelir. Uçuş sırasında dikkatli olun ve gerekli olan manevra mesafesini koruyun.
  •  S-modunda (Sport) uçağın iniş hızı önemli derecede artar. Rüzgarsız ortamlarda minimum fren mesafesinin 164 fit (50 metre) olması gerekir.

Uçağın uçuş modunu değiştirmek için kumanda üzerinde bulunan uçuş mod anahtarını kullanınız.

Uçuş Durum Göstergesi

Ön LED’ler hava aracının yönünü gösterir.Ön LED’ler hava aracının ön (veya burun) olduğunu belirtmek için açıldığında, kırmızı renkte yanar. Uçak Durum Göstergeleri, uçuş kontrolörünün sistem durumunu bildirir. Uçak Durumu Göstergeleri  ve anlamları ise aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Hava Aracı Durum Göstergeleri ve Anlamları
Normal
Alternatif kırmızı, yeşil ve sarı yanıp sönüyor Açılıyor ve kendi durm kontrolünü yapıyor.
Alternatif yeşil ve sarı yanıp sönüyor Isınıyor
 Yavaşça yeşil yanıp sönüyor  GPS ile P-Modu etkin
 Yeşil iki kere yanıp sönüyor  Görüş sistemi ile P-Modu etkin
 Yeşil yavaşça yanıp sönüyor  GPS ve Görüş sistemi yok, A-modu etkin
 Yeşil hızlıca yanıp sönüyor  Frenleme
 Uyarı
 Sarı hızlıca yanıp sönüyor  Kumanda sinyali kayıp
 Kırmızı yavaşça yanıp sönüyor  Düşük pil uyarısı
 Kırmızı hızlıca yanıp sönüyor  Kritik batarya uyarısı
 Kırmızı yanıp sönüyor  IMU Hatası
 Kırmızı sürekli yanıyor  Kritik hata
 Alternatif kırmızı ve sarı yanıp sönüyor  Pusula Kalibrasyonu Gerekli