GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Phantom 4 Pro Gesture, Tripod ve Terrain Follow Modu

Dji 'ın yeni ürünlerinden Phantom 4 Pro akıllı modları: Trippod Mod, Gesture Mod, Terrain Follow Mod hakkında ...

Phantom 4′ te olmayan bazı yeni modlar Phantom 4 Pro’ ya eklenmiştir. Yeni modlar ve özellikleri:

Gestur(Hareket) Modu:

Gesture modunda Phantom 4 Pro/Pro+’ın görme sistemi bir telefon veya denetleyici olmadan  hareketleri tanımlar, takip eder ve selfie çeker. Gesture modunu kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Gesture modu sadece fotoğraf modunda kullanılır.
  • Drone’u yerden 2 metre yukarıya çıkarın ve daha sonra tanımlanmanız için kameranın önüne geçin. Eğer led göstergeleri hızlıca kırmızı renkte yanıp sönerse Drone konuyu tanımlamamıştır demektir.
  • Mobil cihazdan GPS’ e ulaşabilmek, Phantom 4 Pro’ nun daha kararlılıkla takip etmesine imkan verecektir.

Tripod Modu

Etkinleştirmek için DJI GO 4 uygulamasındaki Tripod Mode simgesine dokunun. Tripod Modunda, maksimum uçuş hızı 5.6 mph (9 kph) ile sınırlı ve fren mesafesi 6,6 ft(2m)’dir. Daha düzgün ve kontrollü hareketler için adım çubuklarının hareketlerine karşı duyarlılıkları  azaltır.

  • Tripod modunu sadece GPS sinyalinin güçlü olduğu veya görüş için ışık koşullarının ideal olduğu zamanda kullanın. GPS sinyali kaybolursa ve görüntü sistemi çalışmazsa drone kendini otomatik olarak Atti moduna alır. Bu durumda, uçuş hızı artar ve drone yerinde duramaz. Tripod modunu dikkatli kullanmanız gerekmektedir

Terrain Follow (Arazi Takip)  Modu

Aşağı doğru Görüş Sistemi, yerden yüksekliği 1 ila 10 metre arasında tutmak için Terrain Follow Mod’da kullanılır. Bu mod, en fazla 20 ° eğimli ve mera alanları üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
DJI GO 4 uygulamasındaki Akıllı Uçuş Modu simgesine dokunarak Terrain Follow Modunu etkinleştirin. Bu mod etkinleştirildiğinde, uçağın mevcut yüksekliği kaydedilecektir. Uçaklar uçuş esnasında kaydedilen yüksekliği koruyacak ve eğim yükseldiğinde yükseleceklerdir. Bununla birlikte, uçak aşağı doğru eğimle inmeyecek.