GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI ve EENA

DJI ve EENA İlk Yanıtlayıcı Senaryolarında Drones ile Acil Müdahale Geliştirme Raporlarını Beyaz Kitapta Paylaşın.

10 Kasım 2016 – Avrupa Acil Durum Numarası Derneği (EENA) ile ortaklaşa çalışan dünyanın önde gelen insansız hava aracı üreticisi DJI, Perşembe günü Avrupa acil durum yanıt topluluğu ile bir yıllık bir projeden elde edilen bilgiler ve en iyi uygulamaları paylaşan bir beyaz kağıt yayınladı Acil durumlarda dronların güvenli entegrasyonunun teşvik edilmesi.

DJI Eğitim Direktörü Romeo Durscher, “Projenin başlıca hedefi ilk müdahale edenlerin ihtiyaçlarını daha ayrıntılı bir şekilde anlamak ve piyasadaki platformların bu ihtiyaçları nasıl karşılayabildiğini” belirtti. “Fark ettik ki bir uçağın uçan bir cihazdan veri toplama cihazına dönüştüğü bir drone oluştu. Böylece kayıp bir kişinin yerini tespit etmekten veya basit bir kuşbakışı görünümü elde etmekten başka, bir karar verme aracı haline geldi. Bu bilgi, DJI’nın daha donanımlı ve donanımlı platformlar oluşturmaya devam etmesini sağlıyor. ”

Proje, 5 operasyonda RPAS’ın entegrasyonu, RPAS kullanım ekipleri eğitimi, donanım ihtiyaçları ve bakım, lojistik ve RPAS kullanımı için harici çerçeve dahil olmak üzere projenin ilerleyen aşamalarında en iyi uygulamaların belirlenmesi için takımlara meydan okudu. .

Öneriler arasında RPAS kullanan en az iki kişinin bulunması, bir kişi ise birimi kontrol ediyor ve bir kişi video araştırıyor ve donanımların platformların güvenilir ve yedekli sistemler olduğundan emin olarak değerlendiriyor.

Eğitim süresince bir ekip, beş kişilik bir kurtarma ekibinin bir kilometrekarede kurbanı bulmak için ortalama iki saate ihtiyacı olduğu halde bir drone işi 20 dakika veya daha kısa bir sürede yapabilirken, başarmak için ek adımlar attı. Başarılı bir kurtarma.

EENA, Tony O’Brien, “Proje RPAS’ın nasıl kullanıldığına dair gerçek bir pencere olmuştur ve acil durum tepkileri sırasında kullanılabilir” dedi. “Teknolojik ilerlemelerin hızının, platformlar daha zeki, daha esnek, daha yenilikçi ve daha etkilidir hale geldikçe devam edeceğini gördük. Bu, daha fazla sayıda RPAS Birimi’nin kurulmasına ve daha fazla kullanıcı deneyiminin en iyi uygulama bilgileri ile paylaşılmasına yol açacaktır. EENA, teknolojiye sıkı sıkıya inandığımız ve acil servislerin daha bilinçli kararlar alabilmeleri için ne yapabileceğine odaklanmaya devam edecektir. Nihayetinde vatandaşlarımız için daha iyi sonuçlar doğuracaktır “dedi.

Orta ve Batı Galler Yangın ve Kurtarma Hizmeti (İngiltere), Donegal Dağ Kurtarma (İrlanda), Büyük Kopenhag İtfaiyesi (Danimarka) ve Reykjavik SAR Takımı (İzlanda) olmak üzere dört ilk tepki veren ekip araştırma projesine ortak olarak katıldı. Ekipler, Mayıs ve Ekim 2016 tarihleri ​​arasında kayıp kişileri aramaktan kimyasal yangın çıkarmaya kadar çeşitli operasyonlarda Uzaktan Pilot Uçaklar (RPAS) teknolojisi kullandı.

Beyaz kağıt, aşağıdakileri içeren 5 alanda yapılan önerileri özetlemektedir:

Standart Çalışma Prosedürüne RPAS Entegrasyonu

Anahtar öneriler, bir kişiyi kontrol eden bir kişi ve karar vermede kullanılabilecek bilgi için video akışını arayan bir kişi ile birlikte RPAS kullanan en az iki kişinin bulunmasını içerir. Şifreli bir kanal üzerinden verileri paylaşmak en öncelikli konudur ve bunun için birkaç üçüncü parti çözümleri proje boyunca incelenmiştir.

RPAS kullanımıyla ilgili ekiplerin eğitimi

RPAS ekibinin teknolojinin nasıl kullanılacağı konusunda derinlemesine eğitim almaları gerekirken, sorumlu yetkililer ve ekip üyeleri de dahil olmak üzere daha geniş ekip RPAS’ın operasyona nasıl uyacağını anlamalıdır. RPAS ekibi, daha büyük görev içinde açık bir rol ve raporlama yapısına sahip olmalıdır.

Donanım ihtiyaçları ve bakımı

Donanım düşünürken ekiplerin öne sürdüğü öneriler, platformların güvenilir ve yedekli sistemleri, güçlü veri iletim bağlantıları ve entegre yazılım geliştirme kiti işlevlerine sahip olmasını sağlamaktır. Ayrıca, ilk tepki veren topluluk, hava şartlarına dayanıklı sistemler, daha güçlü kaldırma kapasitesi, yük yükü düşürme kapasitesi ve gece uçuş için el fenerleri ihtiyacını belirtti.

DİĞER HABERLER