GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI Mavic Pro, gökyüzünü yaratıcı tuvalinize kolayca ve endişe etmeden çiziveren küçük ama güçlü bir uçak
Her anı havadan bir an yapmanıza yardım edecek….  DJI’nın en çok tercih edilen özelliklerinden biri haline getiren  kompakt boyutu, karmaşıklığı gizler.
Şimdiye kadarki sofistike uçan kameralar gibi: 24 yüksek performanslı bilgi işlem çekirdeği, 4.3mil (7km) * menzilli tamamen yeni bir iletim sistemi,
5 vizyon sensörü ve 3 eksenli bir mekanik gimbal ile stabilize edilmiş 4K kamera ile Mvic emrinizde.
Baş parmağınızı ittiğinizde veya parmağınızla hafifçe dokunduğunuzda.
* Engelsiz, parazitsiz, FCC uyumlu olduğunda.

dji-mavic-ucus

Mavic Wi-Fi iletimi kullanmak yerine, Dji’ ın  yeni geliştirdiği OcuSync iletim sistemini  kullanır. Lightbridge ailesinin bir parçası olan  OcuSync tüm iletim hızlarında Wi-Fi iletimnden çok daha iyi bir performans sergiliyor. OcuSync ayrıca daha etkili dijital sıkıştırma ve kanal iletim teknolojisi kullanmaktadır. Güçlü radyo frekanslarının olduğu ortamlarda bile HD video iletimine izin verir.

Ultrasonik dalgalar ve TOF sensörleri genellikle  bir engele olan uzaklığı ölçmek için kullanılır, ancak her iki yöntem de mesafe hesaplamasını sinyal yansımasına ve engel şekline göre yapacaktır. Bu da demektir ki aynı mesafede bulunan engeller hassas olarak algılanamayacaktır. FlightAutonomy teknolojisi , Mavic ‘ e uzun menzilde yüksek hassasiyetle engel algılama ve  kalkmadan önce 3D olarak harita çıkaracaktır.

Uydu konumlandırma olmayan durumlar iki çeşite ayrılabilir. Birincisi uydu konumlandırma kapalı olduğundan uçuş sırasında kullanılmıyor olabilir. İkincisi ise uydu bağlantısı, açık alanda uçuş esnasında balkon gibi bir yerin altından geçerken  veya kapalı alandan açık alana uçarken kesiliyor olabilir. Uydu konumlandırma sinyalinin kaybolmasu yeni pilotlar için ve uzun uçuş yapmak isteyenler için tehlikeli olabilir.

Dji,  Mavic’ i tasarlarken, uçuş süresinden ödün vermeden boyutunu küçültmek istedi.  Kullanıcıların daha fazla uçuş süresi ve uçuş hızı isteyeceğini bildiği için; Mavic FHD video aktarım sistemi  ile 4.1mi(FCC uyuml engelsiz, müdahaleden uzak 7km)’ ye kadar 27 dakika boyunca uçmasını ve 40 mph hıza ulaşabilmesini sağlayarak, beklenen hızı ve uçuş süresini karşıladı

Elektronik görüntü sabitleme (EIS) görüntü kırpmaya dayalı bir sarsıntı azaltma teknolojisidir. 3-eksenli pusula çemberi olmadan daha hafif olabilir, çünkü kompakt ve küçük uçağı arasında özellikle popülerdir.

EIS 4k görüntüde kırma işlemi çalışır ve teorik olarak orijinal 4k video, düzgün full hd 1080p video oluşturabilirsiniz. Ancak EIS ile  tamamen sallantıyı ortadan kaldırmak mümkün değildir, hem fotoğraflarda  hem videolarda dalgalanmalar olabilir.

Activetrack sadece bir dokunuş ile mümkün olduğunca karmaşık, yaratıcı çekimleri basit hale getirmek için derin öğrenme, bilgisayar vizyonu ve gelişmiş özerk uçuş stratejileri kullanır. Mavic algısı; insanlar, bisiklet binici, araç ve hatta hayvanlar dahil ortak konularda bir dizi tanımak için eğitilmiştir. Bir kere takip edilecek nesneyi işaretledikten sonra tekrar seçimini sadece dokunarak çeşitlendirebilirsin.

ActiveTrack, sadece bir dokunuş ile mümkün olduğunca karmaşık olan yaratıcı çekimleri basit hale getirmek için derin öğrenme, bilgisayar vizyonu ve gelişmiş özerk uçuş stratejileri kullanır. Mavic’in algılaması insanları, bisiklet binicilerini, araçları ve hatta hayvanları  takip edilecek nesne olarak tanımak için geliştirilmiştir. Eğer nesne işaretlenmiş ise sonra, bulunduğunuz moda göre büyük bir çeşitlilik oluşturmak için etrafında uçurabilirsiniz.

Gesture Modunda, MAVIC Vizyonu Sistemi  sayesinde hareketlerinizi  tanıyabilir. Kollarınızı kaldırın ya da dalga hareketi yapın, Mavic sizi takip edecek veya sizin için Selfie’ler alacaktır. Telefonunuzu ve kumandayı uzağa koyun, ihtiyacınız olan şey sadece bir jest. Modumuzu seçiyoruz, hava aracımızı kendimize çeviriyoruz ve hazır olduğumuzda sadece el kol hareketlerimizle müthiş selfie keyfini yaşıyoruz.

Tripod Modunda kullanılırken, MAVIC’ in maksimum hızı 2.2mph (3.6kph)’ e  kadar düşer. Uzaktan kumanda kontrolü tripot ile yapılabilir. Ayrıca MAVIC  normal hızından daha düşük uçacağı için kapalı ortamlardaki uçuş için mükemmeldir. Yapacağınız çekimler üzerinde ince ayar yapabilirsiniz. Daha hassas çalışabilirsiniz.

Uçuş için sadece akıllı  telefon yeterli olacaktır.Sanal joystick sayesinde tüm modları rahatça kullanabiirsiniz. Ayrıca Akıllı Uçuş Modlarının tam erişimine sahiptir – TapFly, Trace, Spotlight… Sadece akıllı telefon kullanarak ve ekrana dokunarak inanılmaz fotoğraf ve video yakalayabilirsiniz. Burada dikkatimizi çeken nokta ise Dji Mavic’ i kumandasız  kontrol edebilmemiz.

Akıllı görüntü teknolojisi sayesinde, Mavic çok yetenekli. Ekranda bir noktaya dokunduğunuzda, Mavic doğrudan o noktaya doğru uçacak; Başka bir noktaya dokunursanız, sorunsuz yeni hedefine yönelecektir. TapFly modunda MAVIC, onboard engel algılama sistemi sayesinde sizi engelden kurtararak kendine hayran bırakacaktır.

MAVIC kontrol çubukları üzerinde parmakların ufak hareketini anında havada harekete  çevirmiştir, bu yüzden  anında kontrol sağlayabilmektedir. Güçlü motorlar ve ustalıkla optimize pervaneler sayesinde  24mph kadar (38.5kph) rüzgarlarda sorunsuz uçabilir. Büyüklüğüne göre beklenenden daha fazla güç sağlar. MAVIC  Spor Modunda  40mph (65kph) hız yapabilir, eğlence için tasarlanmıştır,  çevikliği ile yukarı doğru uçuşlarda drone yarışı tadında hissettirecektir.

Uçuş Kontrolü, istikrarlı uçuş, kritik sistemler ve çalışması için MAVIC’ in farklı sensörlerden gelen verilere ihtiyacı vardır. IMU ve Compass bunlardan en önemli olan iki tanesidir. Ancak  herhangi bir etkiye karşı en savunmasız olanlarıdır. IMU, Mavic’ e açı, hız ve ivme kazandırır. Bu yüzden IMU ayarlarının anormal olması uçuşu da etkileyecektir.

Elektrikli araçlar pil performansını sağlamak için Akü Yönetim Sistemleri (BMS) kullanır ve hava aracı içn kullanılan Lipo pillerin en iyi şekilde çalışması için BMS gerekir. Bugün piyasadaki en iyi hava aracı da akıllı bataryaları kullanmaz. Bunun yerine, izleme akımı, gerilimi ile pil seviyesi ve hatta pil durumunu hesaplar. Sorun bir Lipo bataryanın kalan gücünün pil sıcaklığıyla da ilgili olmasıdır

Dji Go Mavic’ in kontrol merkezidir. Dji Do uygulamasını cihazınıza yükleyip kumandaya bağladığınızda, artık kamera ile eş zamanlı olarak ekranınızdan uçuşu takip edebilirsiniz. Fotoğraf ve video ayarlarına anında müdahale edebilirsiniz. Ve uçuş için gerekli bir çok bilgiye Dji Go ekranından ulaşabilirsiniz. Fotoğraf formatına kadar Dji Go üzerinden değiştirebilirsiniz