GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

INSPIRE 1-2-PRO-RAW TAMİRİ VE ARIZALARI

Dji inspire model drone' larda genellikle meydana gelen arızalar ve hasarlar, tamir ve servis süreci... Inspire yedek parçaları...

Inspire model drone’ lar pahalı olduğu için inspire tamiri, servisi ve yedek parça temini de oldukça maliyetlidir. Dji Inspire cihazlarda en çok karşılaşılan arızalar ve bu arızalarla karşılaşmanız durumunda yapmanız gerekenleri kısaca açıklayalım:

1

Genellikle sert veya hafif düşüşlerde sağ veya sol kol karbon boruda kırılma meydana gelmektedir. Bu arıza sağ karbon kırılması ve sol karbon kol kırılması  olarak adlandırılır. Bu kolların değişimi bütün olarak yapılabilmektedir ; ancak servisimizde maliyeti düşürmek için onarım yöntemine gidilerek sorun çözülebilmektedir.

2

Diğer dji modellerinde de sık karşılaştığımız “esc status error” inspire cihazlarda da meydana gelmektedir.Genellikler motor durmaları ya da motor altındaki kartın hasar almasıyla meydana gelmektedir. Bu gibi arızaların kontrolcüde de çıkması olasıdır. “Esc status error ” arızasında cihazın servis görmesi şarttır.

3

Inspire model cihazlarda sık karşılaşılan arızalardan biri de motor arızasıdır. Her hangi bir düşme sonucu hasar alan motorlar gözle farkedilir durumda hasar alabilmektedir. Eğer motorunuz darbe almış ve hasarını görüyorsanız, en kısa sürede servisinize götürmelisiniz.

4

GPS cihazınızın en önemli parçalarından bir tanesidir. GPS’ in en önemli görevi, başladığı lokasyondan itibaren geçtiği tüm lokasyonların koordinatlarını iç hafızada tutmasıdır. Ortalama 20 uyduya bağlanabilmektedir. Eğer cihazınız 10 uydunun altında uyduya bağlanıyorsa anormal bir durum söz konusudur. Servisinizle irtibata geçmeniz gerekecektir.