GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Düğün Çekimleri İçin Kullanılacak Cihazlar ?

Evlilik teklifleri, kır düğünleri gibi birçok alanda insansız çekim devreye girmektedir. En ufak detayların bile görüntüye alınması ve tüm alanı kadraja alınmasını sağlamaktadır. Bu tür hizmetlerde kullanılan popüler cihazlardan birkaçı, DJI Matrice 600, DJI Inspire 2, DJI Phantom 4 PRO’dur. Bu yazımızda sizlere popüler dji modellerini kısaca özetleyecek ve yaptığı işleri anlatacağız. Aldığınız drone’lar da karşılaştığını her türlü sorunlara dji teknik servis olarak destek vereceğimizi unutmayınız.

Son Dönemlerin Popüler Uygulaması, Havadan Çekim

Havadan çekimler, özellikle son dönemlerin en popüler olabilecek uygulamalardan biridir. Özellikle düğün çekimleri için özel olup tasarlanan drone’lar  kullanılmakta ve 4k çekim kalitesinde tüm havadan çekimler başarı ile tamamlanmaktadır. Hiç insan eli değmeden havadan yapılan bu çekimler son derece etkili olabilmekte ve sanıldığının aksine daha güzel çekimler ortaya çıkmaktadır. 

Düğün Çekimleri

Açık havada gerçekleşen tüm düğünler için ideal olan drone’lar başta kır düğünleri olmak üzere büyük bir çekim kalitesi ortaya sermektedir. Tüm davetlileriniz ve düğün ortamının toplu bir şekilde tek karede buluşmasıyla daha renkli düğün videolarına sahip olacaksınız. Düğün videolarındaki sabit alanların çekilmesi derdinden kurtulmak, havadan çekim sayesinde sonuca bağlanıyor. Düğününüzün kalıcı ve eşsiz bir anı olarak kaydetmek ve ilerleyen süreçlerde birebir yaşamak için kullanmanız gereken drone’lar, DJI Matrice 600, DJI Inspire 2, DJI Phantom 4 PRO’dur.

Peki bu drone’lar anılarınızı kalıcı bir hale getiriyor da bu drone’ların özelliklerinin ne olduğunu merak etmiyor musunuz?

DJI Matrice 600 Özellikleri

Matrice 600 model drone, 6 pervaneye sahip olan bir multikopterdir ve bünyesinde bulunan her pervanesi için bir bataryası bulunuyor. 4K RAW video çekimi yapabilen M600, Micro 3 /4 lenlerinin kullanılabildiği son teknoloji olan Zenmuse gimballeriyle ve kameralarıyla uyumludur. Zenmuse X5 takılmış olan bir M600, 35 dakika boyunca havada durabilmektedir. Uçuş süreleri takılmış olan Ronin MX kameralarının ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Ronin MX’e RED modelinde 2,5 kiloluk kamera takıldığından M600 16 dakika boyunca havada kalabilmektedir.

DJI Inspire 2

Genel olarak sinema, dizi ve reklam rektörlerinin vazgeçilmezi olarak bilinen Inspire 2 model drone, düğün çekimlerinde de kullanılmaktadır. Bu drone’u çok özel kılan özelliklerin başında gelen 5.2K çözünürlüğünde 30 fps (kayıpsız) video çekim özelliği gelmektedir. 100 MBPS’lik devasa veri akışında 4K çözünürlüğünde 60fps çekim yapabilmektedir. Drone’un etrafında güvenlik duvarı var desek yeridir. 5 adet sensöre sahip olan bu drone, engellerden kaçarak çekimlerinize sorunsuz devam edebilmektedir.

DJI Phantom 4 PRO

1’’ inç CMOS sensöre sahip olan DJI Phantom 4 PRO, 20MP fotoğraf çekebilmekte ve 11.6 stop dinamik aralığa sahiptir. Geliştirilmiş video sistemi sayesinde çektiğiniz videolarınız 100 MBPS’lik bir veri akışı ile 4K çözünürlükte 60fps kalitesindedir. Ayrıca bu derece yüksek çözünürlüklerde slow motion (ağır çekim) video çekimleri yapılmaktadır. DJI Phantom 4 PRO, 30 dakika boyunca havada kalabilmektedir.

Dji Teknik Servis

Sizler için dji servis İstanbul çevresinde müşteri memnuniyeti ile odak noktası olmuştur. Sağlamış olduğumuz dji servis hizmetinde bilindiği üzere önceliğimiz müşteri memnuniyeti olmak birlikte sorunlarınıza da çözüm bulabilmektesiniz.

Related Posts