GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Zenmuse X5R Özellikleri ve Merak Edilenler

Dji Zenmuse X5R Özellikleri ve Merak Edilenler

Dji Zenmuse X5R İncelemesi ve özellikleri ile artık daha bir farklı. Yenilenen Zenmuse farklı bir sistem ile sunan Dji fark yaratmaya devam ediyor. Bunlardan en önemlisi ise artık MFT ya da M43 sensöre sahip bir sistem kullanılmış ve lens değiştirilebiliyor. Dji devrim niteliğinde ki bu ürünü ile lens tercihleri artmasından öte fotoğraf ve videodaki performansı da kat be kat artırmış. 4K RAW video çekebilen ve bunu havadan yapabilen bir sistem hem de bu sensör büyüklüğü ile bulunmayacak bir kapıyı bulmayı ve açmanızı sağlıyor.

Zenmuse nedir?

Dji ilk drone’larında kendi kamerasını ve GoPro modellerini takabilmenizi sağlayan sistemler üzerine kuruluydu. 3-axis gimbal yani bir nevi titreşim engelleyicinin çok daha iyi halini sunabilen İnspire modeli ile hareket kabiliyeti artmış ve 4K çekimi ile geliştirilmiş bir yapıda sunulmuştu. Dji Phantom 3 modellerinde de yeni gelen sistemlerin tamamına da eklediği gimbal ile zaten inspire modeline gelecek sistemi kestirebilmemizi sağlamıştı. Kısaca Zenmuse Dji firmasının gimbal sistemi ve X5R modeli de bu sistemlerin havadan görüntülemeye uyarlanmış mükemmel versiyonlarından birisi.

Zenmuse X5R ile başlayacak olursak bizim için en önemli özellik diyebileceğimiz alt tarafında bulunan kamerasının lensinin değiştirilebilir olması ve bizim ihtiyacımıza göre ve teknoloji ilerledikçe daha yüksek performanslı bir lens takılabilmesi. Her zamanki gibi farklı seçenek sunan Dji profesyonelliğini tekrar bu ürün ile konuşturmuş.

Stabilizasyon’da Dünya Lideri Dji

3-axis gimbal teknolojisini kullanan X5R, 360 derecelik hareket kabiliyetiyle de çekimlerinizdeki açınıza yön verebilirsiniz. Fotoğrafta 16 MP çözünürlük, zaman aralıklı -time lapse- çekim gibi artı öellikleriyle fotoğraf çekerken bile mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Hareketin videolarınıza daha az yansımasını sağlayan ve görüntülerde yaşanabilecek sorunların da ortadan kalkmasını sağlayan Dji özellikleriyle yükseklerden uçmanıza izin veriyor.

Değiştirilebilir Lens Seçeneği

Havadan görüntüleme sistemleri üzerinde ilk defa sabit bir Micro Four Thirds kamera kullanılması DJI’dan  beklentilerin  yüksek olmasını sağlarken alınacak kaliteli sonuçlara da yelken açmayı sağladı. Lensi değişebilir bir sistemin dışında kullanılması ve bunun da hafiflik, hız ve MFT sensörlü gövdelerdeki gibi kaliteli sonuçları verebileceğinin bilinmesi Dji ’ın bu yönde ciddi bir atılım yapmasını sağladı.

Zenmuse X5R ile 4K RAW POWER

Her marka 4K video çekim özelliği sağlayabilir. Hatta cep telefonları bile. Ama MFT sensör gibi büyük bir yapıya sahip modelde bu kadar hafif ve pratik bir şekilde 4K RAW video çekebilen başka bir alet yok. İşte DJI burada farkını göstererek yüksek dinamik aralığa sahip X5R modeliyle dikkatinizi üzerinde toplayacak.  Kayıpsız 4K RAW video alabilen model 24 ve 30fps 1.7Gbps ortalama bitrate e sahip çekimlere izin veriyor.

Dji Zenmuse X5R modeli ile herhangi bir Android ya da ios telefondan tüm kamera ve uçuş ayarlarına hakim olabilirsiniz. Perde hızı, ISO, diyafram kontrolü, hatta odak kontrolü gerçekleştirebilir ve makinenizi yönetebilirsiniz. Hal böyle olunca Dji Inspire artık daha özgür olmanızı sağlıyor.

Teknoloji de devrim yaratan Zenmuse mükemmele özelliklerini denemek isteyen kullanıcılar yaptıkları hataları ile arızlara neden olmaktadırlar. Çeşitli nedenlerden kaynaklanan sorunlar, çözümlenmesini isteyen drone severler dji acil servisileri ile iletişim kurmaktadırlar. Emka drone dji acil servisi olarak dji ürünlerinin her türlü sorunlarına çözüm bulmak için hizmet vermekteyiz.

Dji servis hizmeti verdiğimiz İstanbul/ Kadıköy atölyemiz de Dji’ın tüm modellerine yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz.

3 yılı aşkın süredir Emka Drone olarak tüm Dji ürünlerine 7/24 destek vermeye devam ediyoruz.

Dji servis ve tamir hizmeti alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

EMKA DRONE DJİ SERVİS

Haritada Biz

 

 

Harita Verileri
Harita verileri ©2018 Google
Harita VerileriHarita verileri ©2018 Google
Harita verileri ©2018 Google

 

 

 

 

Harita

 

Uydu

 

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis