GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Tarihi ve Tüm Üretilen Dji Marka Drone’lar

Dji Tarihi ve Tüm Üretilen Dji Marka Drone’lar

 

Dji diğer birçok teknoloji firmasına göre epey yeni. 2006 yılında Çin’de kurulduğundan itibaren drone üretimlerine başlayan ve dünyanın dört bir yanına ihraç eden bu şirket; kısa sürede tanınmasını da şüphesiz ki son yılların epey popüler ürünlerinden biri üzerinde çalışmasına borçludur.

Dji’ın kurucusu ve CEO’su olan Frank Wang; firma olarak en büyük vizyonlarının tüm dünyayı droneeğlencesiyle tanıştırmak ve bu uğurda sürekli daha iyisi için çalışmak olduğunu belirtmiştir.

En iyi drone modellerini bize sunan Dji’ın , bugüne kadar, çeşitli segmentlere göre üretmiş olduğu 39 drone modeli bulunuyor. Farklı türlerde farklı özelliklerde drone’ları bize sunan Dji drone’lar, dünya üzerinde birçok kişi tarafından tercih edilen drone’lardan. Dolayısıyla çoğu kişi bu drone’ları merak ediyor.

İşte karşınızda Dji tarafından bugüne kadar üretilmiş en iyi drone modelleri:

Phantom Drone Modelleri

 

Dji’ın orta segmente özel olarak geliştirdiği Phantom serisi, görüntü kalitesi olarak yüksek, uçuş süresi ve menzili olarak iyi derecededir. Bugüne kadar üretilmiş Phantom serisi Dji drone modelleri ise şöyle:

Phantom 1

Phantom FC40

Phantom 2

Phantom 2 Vision

Phantom 2 Vision+

Phantom 3 Standard

Phantom 3 Advanced

Phantom 3 Professional

Phantom 3 SE

Phantom 3 4K

Phantom 4

Phantom 4 Advanced

Phantom 4 Pro

Phantom 4 Pro Plus

Wind Serisi

Endüstriyel kullanımlar için tasarlanan bu seri, quadcopter olarak tabir edilen dört pervaneli, toz ve su geçirmez özellikli drone’lardır. Bu kategoride iki adet drone bulunuyor: Dji Wind 4 ve Dji Wind 8

Flame Wheel Serisi

Bu seride üç adet drone bulunuyor. F350, F450 ve F550. F550, 2012 yılında piyasa sürüldü. Sökülüp takılabilen bu drone modelleri daha çok hobi amaçlı kullanımlarda tercih ediliyor.

Mavic Drone Modelleri

 

Dji drone modelleri denildiğin de akla gelen ilk seri tabii ki Mavic serisi. Katlanabilir pervaneleri ve 4K çözünürlüklü kamerası ile dikkat çeken Mavic serisinde üç adet drone bulunuyor: Dji Mavic Pro, Dji Mavic Pro Platinum ve Dji Mavic Air.

Inspire Serisi

 dji dron servis
dji dron servis

 

Üst segment drone kullanıcıları tarafından tercih edilen Inspire serisi, yüksek çözünürlüklü ve değiştirilebilir kameraları, uzun uçuş süresi ve bunun gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Kaliteli işler için vazgeçilmez olan Inspire serisinde üç adet drone mevcut: Dji Inspire 1, Dji Inspire 1 Pro/Raw ve Dji Inspire 2.

Spark Serisi

 dji yetkili servis
dji yetkili servis

Dji’ın tamamen hobi amaçlı uçuş yapacak kişiler için geliştirdiği Dji Spark, 300 gr ağırlığa sahip ve 1080p çözünürlüklü video çekebiliyor. Dji drone modelleri arasında mini drone olarak adlandırılan tek drone Dji Spark’tır.

Agras Serisi

 dji teknik servis
dji teknik servis

Tarımda kullanılmak üzere tasarlanan bu seri, 8 adet pervaneye sahip drone’lardan oluşuyor. Tohumlama, ilaçlama gibi işlemlerde kullanılabilen Agras serisi, MG-1 ve MG-1S adlı iki drone’dan oluşuyor.

Matrice Serisi

En üst düzey Dji drone modellerini oluşturan Matrice Serisi, gimbal sistemi değiştirilebilir, dolayısıyla istenilen kamera ile kullanılabilen drone’lardan oluşuyor. Dji Matrice modelleri, 100, 200, 210, 210 RTK ve 600 olarak isimlendirilmiş. Dji Matrice 600 daha çok film yapımcıları için üretilmişken, diğer modeller endüstriyel amaçlı kullanılıyor.

Spreading Wind Serisi

Herhangi bir DSLR kameranın entegre edilebildiği bu seri, 2014’ten itibaren sunulmaya başlandı. Spreading Wind serisi şu modellerden oluşuyor: S800, S800 EVO, S900 ve S1000

Tüm bunların dışında sınırlı sayıda üretilen drone modelleri de mevcut. Dji drone modelleri arasında yer alan bu drone’lar Dji Phantom 4 Obsidian ve Dji Mavic Pro Alpine White’tır.

Emka Drone olarak her türlü desteği siz sayın uçusseverler belirtir keyifli uçuşlar dileriz.

Dji servis hizmeti verdiğimiz İstanbul/ Kadıköy atölyemiz de Dji’ın tüm modellerine yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz.

3 yılı aşkın süredir Emka Drone olarak tüm Dji ürünlerine 7/24 destek vermeye devam ediyoruz.

Dji servis ve tamir hizmeti alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz

 

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis