GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Spark İlk Kurulum

Dji Spark, güçlü kompak yapısıyla ve geliştirilmiş akıllı hareket kontrolü ile dikkat çekiyor. Taşınması, kullanım kolaylığı ve fiyatının uygun olması gibi bir çok özelliği ile drone popüleritesini arttırarak yeni kitlelere ulaşacağa benziyor.

Dji Spark ilk  kurulumu , güçlü kompak yapısıyla ve geliştirilmiş akıllı hareket kontrolü ile dikkat çekiyor. Taşınması, kullanım kolaylığı ve fiyatının uygun olması gibi bir çok özelliği ile drone popüleritesini arttırarak yeni kitlelere ulaşacağa benziyor.

DJI-Spark-unboxing-1

Spark kutusunu ilk açtığınızda,minicik bir drone göreceksiniz ve bu kadar gelişmiş bir teknolojinin bu kadar küçük bir boyutta karşınıza çıkması sizi çok şaşırtacak. Dji müthiş bir drone devrimi yaptı ve teknolojiyi avcumuza sığdırdı. Dji Spark’ ın bir diğer özelliği de çok kolay bir şekilden avucunuzdan uçurup, tekrar avucunuza indirebilmeniz. Kullanım rahatlığı ve kaliteli çekimleri ile Spark iyi bir drone seçimi olacak.

DJI-Spark-unboxing-3

Spark çok hafif olmasına rağmen yüksek kalitede tasarlanmıştır. Dji ürünlerinin genel özelliği de budur. Ürünlerinde, kaliteden ödün vermezler. Spark’ da bunun örneğini çok iyi görebiliyoruz; yapı küçülmüş ve hafifletilmiştir ancak yine de son teknolojiler kullanılmıştır.

Spark’ ın kutusunu açtığınızda, 4 tane pervane seti ve bir de yedek set göreceksiniz. Pervanelerin üzerinde yine renkler mevcuttur. Böylece pervaneleri renklerine göre doğru yere takabilirsiniz. Siyah pervane siyah motora, beyaz pervane peyaz motora takılacak. Pervaneleri motor üzerine koyup yavaşca ittip, kilitlenene kadar çevirdiğinizde kolayca yerleşecektir. Ayrıca pervaneler katlanabilir olarak tasarlanmış. Katlanabilir yapı sayesinde pervaneleri çıkardığınızda rahatca saklayabilirsiniz. Böylece eğilme ya da kırılma derdi ortadan kalkmış.

DJI-Spark-unboxing-4
DJI-Spark-unboxing-5

Dji Spark ile beraber, pervane koruyucuyu da sizlere sunuyor. Pervaneler gibi koruyucuların da rahat takılıp çıkarılması için renklendirilmiştir. Renklere göre koruyucuyu motor etrafına yerleştiriniz ve klipsini kilitleyiniz. Pervane koruyucu sadece pervaneyi korumak için değil; aynı zamanda insanları v nesneleri de korumak için de oldukça önemlidir. Dji ‘ın bunu düşünmesi  önemli ve etkili.

DJI-Spark-unboxing-6

Kutuda ayrıca; 1,480mAh batarya ve şarj aleti, bir tane USB şarj kablosu ve şarj adaptörü bulunur. Güncelleme için, birden fazla batarya şarj edebileceğiniz, şarj hubu da mevcuttur.

Bataryayı çıkarıp takmak da oldukça pratiktir. Bataryayı  Drone’ dan çıkarmak için yanlardaki çıkıntılardan  çekiniz. Şarj cihazına bağlarken de slotta yavaşça kaydırınız. Diğer yeni dji drone’ ları gibi, Spark bataryaları da güzel ve ergonomik olarak tasarlanmış. Batarya üzerinde bulunan gösterge LED’ leri batarya ömrünü göstermektedir. Tek bir batarya, 16 dakika uçuş süresi sağlar.  Uçuş süresi cihaz boyutuna göre oldukça yüksektir.

DJI-Spark-unboxing-7
DJI-Spark-unboxing-8
DJI-Spark-unboxing-9
DJI-Spark-unboxing-10

Spark en önemli özelliği kamera. Bu kadar küçük bir boyutta,  2 eksenli mekanik gimbal bulunması inanılmaz.  Kamera 12MP fotoğraf çeker ve 1080P 30fps’ de video kaydeder.

DJI-Spark-unboxing-11
DJI-Spark-unboxing-12
DJI-Spark-unboxing-13

Önde engelden kaçınmak için sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler, uçuşunuzun güvenli olmasını sağlar. Arkada, micro SD slotu ve USB portu bulunmaktadır. Bunları kullanarak fotoğraf ve videolarınızı aktarabilirsiniz.

DJI-Spark-unboxing-14
DJI-Spark-unboxing-15

Spark’ la ilgili diğer bir detay da dört tane plastik ayağının olmasıdır. Bu plastik ayaklar sadece, Spark’ ın düz bir yüzeyde kaymasını engellemek içindir; gimbal ve sensör netliği için yeterli değildir.

DJI-Spark-unboxing-16

Tüm detaylardan sonra, bu kadar küçük bir drone görmek gerçekten şaşırtıcı, Spark’ ı ilk incelediğinizde bunu anlayacaksınız. Cihaz gövdesi akıllı telefonlardan daha küçük olarak tasarlanmış, görünüş olarak ise Mavic’ in minyatürü diyebiliriz. Spark ile uçuş deneyimi nasıl olacak, ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

DJI-Spark-unboxing-17

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis