GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Ronin-2′ yi Tanıttı

DJI, Film ve Video Profesyonelleri İçin Daha Güçlü, Çok Yönlü ve Akıllı Stabilizör olan Ronin 2'yi Tanıttı

DJI, Film ve Video Profesyonelleri İçin Daha Güçlü, Çok Yönlü ve Akıllı Stabilizör olan Ronin 2’yi Tanıttı

Yeniden tasarlanan Üç Eksenli Stabilize Sistemi, Profesyonellerin her durumda pürüzsüz ve dengeli çekimler yapabilmelerini sağlar.

Yaratıcı kamera teknolojisinde dünyanın lideri olan DJI, film yapımcılarına hayal edebilecekleri her sahneyi yakalama özgürlüğünü sağlamak için yeniden tasarlanan üç eksenli kamera dengeleyici Ronin 2’yi tanıttı. DJI’nın dönüştürücü gimbal teknolojisine dayanan Ronin 2, daha büyük kameralar taşımak için daha fazla güç ve torka sahiptir, her durumda kullanılmak üzere çok yönlüdür ve her yaratıcı vizyonu gerçekleştirmeye yardımcı olan benzeri görülmemiş kamera hareketlerine olanak tanıyan daha akıllı özelliklere sahiptir.

DJI Kıdemli Ürün Yöneticisi Paul Pan, “Ronin 2, kamera işletim deneyiminin her alanını çarpıcı bir biçimde geliştiriyor ve şimdiye kadar yaptığımız en iyi dengeleyicidir” dedi. “Bugünün kamera profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tamamen yeniden tasarlanmış olan Ronin 2, en geniş çeşitlilikteki çarpıcı sinematik görüntüleri yakalamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.” dedi.

Yaratıcı Özgürlük İçin Güçlü Bir Platform

Ronin 2, film yapımcılarına atış için doğru kamerayı seçme konusunda tam bir özgürlük kazandırıyor. Genişletilmiş bir kamera kafesi ve 50 mm uzatılabilir kol DSLR’lerden tam sinematik kameralara ve objektiflere kadar her şeyi destekliyor. Güçlü gimbal motorlar 30 libreye kadar yük taşıma kapasitesi için yeterli tork sağlar. Yerleşik GPS ile desteklenen güçlü kodlanmış motorlar, Ronin 2’nin 75 mph hızla hareket etmesine ve Ronin kullanıcılarının beklediği 0.02 derece alt piksel düzeyi hassasiyetine ulaşmasına izin veriyor.

Çok yönlü Dağlar ve Hareketler

Yeni bir tasarım ve çıkarılabilir Kavrama ile Ronin 2, yönetmenlerin kullandığı tüm kamera askıları için özel sabitleme getiriyor. Temel taşınabilir ve jib konfigürasyonlarından Ready Rig’e, kablo kamları, taşıtlar ve dronlara kadar Ronin 2 geniş bir yaratıcı esneklik yelpazesi sunar. Steadicams’a monte edilmek üzere yeni bir iki eksenli çalışma modu, bir zamanlar gerçekleştirilemeyen benzersiz ve yaratıcı hareketler sunar. Hızlı serbest bırakma aparatı, bir sahneden diğerine sorunsuz bir şekilde aktarılmasını kolaylaştırır ve film yapımcılarına her perspektifi istikrar ve kontrol ile keşfetmek için yeni bir özgürlük kazandırır. Yeniden tasarlanan 2.4 / 5.8 GHz uzaktan çift bant 2.4 ve 5.8 GHz uzaktan kumandalı uzaktan kumandalı ve iki kişilik bir operasyon sırasında tam kontrol için en aza indirilmiş paraziti neredeyse 1.5 kilometre mesafededir.

Daha Hızlı Kurulum ve Kullanma Kolaylığı

Ronin 2’nin her ayrıntısı hızlı kurulum ve kolay kullanım için geliştirildi. Yeni eksen kilitleme kolları ve ince ayar düğmeleri daha hızlı ve daha hassas dengeleme sağlarken, Otomatik Ayar İstikrar özelliği, motor parametrelerini saniyeler içinde optimum kullanım için akıllıca ayarlar. 1.000 nits parlaklık ile yeni entegre bir dokunmatik ekran, profesyonellerin doğrudan kendi ayarlarını yapacakları ve monte edilmiş KIRMIZI kameraların tam kontrolü için gimbal ayarlarını doğrudan yapılandırmalarını sağlar.

Merkezi Güçle Yeniden Tasarlanmış Çerçeve

Ronin 2, yeniden tasarlanmış karbon fiber monokok stil çerçeveye sahiptir ve platformu dayanıklı, hafif ve taşınması kolay hale getirirken, elde taşınır bir sabitlenmiş kamera teçhizatında en yüksek kalitede üretim gerçekleştirmiştir. Yeni katlanabilen ayaklar, operatörün elde tutulan çekimler sırasında platformu ayrı bir stand gerekmeksizin aşağı doğru ayarlamasını sağlar. Dahili olarak yönlendirilmiş güç, SDI ve veri kablosu ile sıçramaya dayanıklı bir kapalı motor tasarımı, en zorlu ortamlarda endişesiz bir şekilde çekime olanak tanır.

Entegre güç ve veri bağlantı noktaları, Ronin 2’yi çoklu güç sistemlerine gerek duymadan kameralar ve tüm aksesuarlar için merkezi bir sistem haline getirir. Kamera kafesinin yanında dört adet 14.4 voltluk (8 amper’lik) bağlantı noktası, pan motorun yanında iki adet 12.6 voltluk (4 amper) bağlantı noktası ve pil desteğinde bir adet P-Tap 12.6-voltluk (4 amper) çıkış bulunuyor.

İki adet çalışırken değiştirilebilir pil, güç kesmeden kesintisiz çalışma süresi sağlar. Gimbal ve RED Dragon kamera güç sağlamak için 2,5 saatlik çalışma süresi sağlamak için aynı anda ve bağımsız olarak çalışabilirler. Ronin 2, DJI Inspire 2 ile aynı ultra hızlı şarj, yüksek kapasiteli, kendinden ısıtmalı pilleri kullanır ve pil yönetimini basitleştirir ve -4 Fahrenheit’e kadar olan aşırı soğuk hava sıcaklıklarında güvenilir gücü garanti eder. Pil sistemi, 12-volt P-Tap ile çalışan kamera veya aksesuar için taşınabilir bir güç kaynağı sağlamak için tamamen çıkarılabilir.

Geliştirilmiş Akıllı Özellikler

Tamamen güncellenmiş DJI gimbal assistant mobil uygulaması, sinematik bir vizyon yaratmak için daha sezgisel ve kullanımı kolay bir arabirim sağlar. Bir zamanlar uzmanlaşmış uzmanlık veya ilave ekipman gerektiren karmaşık kamera hareketlerini kolayca yakalamak için yeni stüdyo odaklı işlevler içerir.

Yeni Panorama modu, Ronin 2’yi kamera sensör türüne ve mercek odak uzaklığına ve kullanıcı tanımlı örtüşme oranına göre sabit görüntü panoramaları oluşturmak üzere otomatik olarak kontrol eder. Yeni Timelapse modu, bir rota boyunca farklı noktalardaki çoklu hareketleri ve kamera eylemlerini programlayabilir ve gerçek zamanlı olarak ilerleme görüntüleyebilir. Yeni CamAnchor modu, operatörlerin belirli konumlarda tercih edilen bir zımbalı yönelimini hızlı bir şekilde kaydetmelerini ve ardından kameranın noktadan diğerine geçmesiyle basit bir dokunuşla onları tekrar ziyaret etmelerini sağlıyor.

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis