GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Mavic Pro Uçuş Modları

Mavic Pro Modları:

 P-modu (Konumlandırma):

P-modu, GPS sinyali güçlü olduğunda en iyi sonucu alır. Uçak, kendisini otomatik olarak dengelemek, engeller arasında gezinmek veya hareketli bir nesneyi izlemek için GPS ve İleri ve Aşağı Vizyon Sistemlerini kullanmaktadır. Bu modda Tap-Fly ve ActiveTrack gibi gelişmiş özellikler etkinleştirilir. P modunda taşıma değerlerinde azalma olduğunu unutmayın..

S-modu (Spor):

Uçak, konumlandırma için GPS kullanıyor. Ayrıca, manevra kabiliyetini arttırmak ve maksimum uçuş hızını artırmak için uçakların taşıma değerleri de ayarlanır. İleri ve Aşağı Vizyon Sistemi devre dışı bırakıldığından, uçaklar S-modunda engel algılama aktif olmayacaktır.

. İstikrar için hem GPS hem de Vizyon Sistemini kullanırken drone  P-GPS durumuna geçecektir.

İleri Vizyon Sistemi etkinleştirildiğinde ve aydınlatma koşulları yeterli olduğunda maksimum uçuş duruşu açısı 16 °, maksimum uçuş hızı 22 mil / saat (36 km / s) olacaktır. İleri engel algılaması devre dışı bırakıldığında maksimum uçuş tutum açısı 25 ° ve maksimum uçuş hızı 36 mph (58 km / s) ‘dir.

Drone sadece istikrar için Vizyon Sistemini kullanırken P-OPTI durumuna geçecektir.

GPS sinyali zayıf olduğunda, İleri ve Alt Görme Sistemi için ışıklandırma koşulları yetersiz olduğunda uçak otomatik olarak P-ATTI moduna geçer. Hava aracı, irtifayı kontrol etmek için barometreyi konumlandırma için kullanacaktır

NOT:Dji Mavic Pro’ da manuel olarak iki moda geçebilirsiniz.(P-Mode,S- Mode) P-Atti ve P-Opti moda Dji Mavic Pro koşullara göre otomatik geçecektir.

  • İleri Vision Sistemi, S-modunda (Sport) devre dışı kalır, bu da uçağın rotasındaki engelleri otomatik olarak önleyemeyeceği anlamına gelir.
  • S-modunda (Sport) uçağın maksimum hızı ve fren mesafesi önemli derecede artar. Rüzgarsız koşullarda minimum 30 metre fren mesafesi gereklidir.
  • S-modunda (Sport) iniş hızı önemli derecede artar. Rüzgarsız koşullarda minimum 30 metrelik bir kopma mesafesi gereklidir.
  • Uçağın uçuş modunu değiştirmek için Uçuş Modu anahtarını kullanın.
  • S-modunda (Sport) uçağın tepkisi önemli derecede artmış, bu da uzaktan kumandadaki küçük bir çubuk hareketi uçağın büyük bir hareket mesafesine dönüşeceği anlamına geliyor. Uçuş sırasında uyanık olun ve yeterli manevra alanını koruyun.

NOT:Uçağın uçuş modunu değiştirmek için Uçuş Modu anahtarını kullanın. Mod değiştirebilmek için, aşağıdaki gibi “Main Control Setting” bölümünde; “Multible Flight Mode” un aktif olması gerekir.

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis