GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI MAVIC PRO TEKNİK İNCELEME

Dji Mavic Pro ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, bu yazımızda bulabilirsiniz ve inceleme videomuzu izleyip ilk uçuş deneyimini seyredebilrsiniz.

Dji Mavic Pro Özellikleri

Dji’ ın yeni ürünü Mavic,  satışa sunuldu ve tüm gözleri üzerine çekti. Bu kadar yüksek teknolojiyle donatılan, profesyonel çekimler yapabilen ve akıllı modlarıyla güvenli uçuş gerçekleştirebilen bir drone’ un bu kadar küçük olması ve çok rahat taşınabilmesi Mavic’ i ilgi odağı yaptı. Ülkemizde satışa sunulmadan biz servisimizde inceledik ve ilk uçuşumuzu deneyimledik.

Çanta

Çantası bir profesyonel fotoğraf makinesi çantası gibi dizayn edilmiş. Taşıma esnasında herhangi bir darbe ya da çarpmaya karşı cihazı korumak için yan taraflarına süngerler yerleştirilmiş. Taşıması rahat ve şık bir görünümde tasarlanmış.

Hava Aracı

Cihaz ortalama olarak 750 gram ağırlığında. Diğer drone’ lar ile kıyasladığımızda oldukça hafif olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın taşırken kapladığı alanı azaltabilmek için kolları katlanabilir olarak tasarlanmış. Basit bir şekilde yana doğru kolları açılıyor. Kollar oldukça sağlam bir yapıda. (Dji ürün tasarlama aşamasında 100′ lerce kez test etmiş ve herhangi bir deforme durumu olmayacağını belirtmiş) Eklem yerlerinin çok sağlam olduğunu biz de gözlemledik.

DJI MAVIC PRO TEKNİK İNCELEME

Gimbal

Kameranın dış tarafında sağlam bir koruma kapağı yapılmış, bu kapağı açtığımızda gimbalın yanında da bir güvenlik kiti olduğunu görüyoruz. Güvenlik kiti, seyahat halinde gimbalın hasar almaması için önlem almak adına yapılmış.

Diğer cihazlarla karşılaştırdığımızda gimalın daha zarif ve daha küçük olduğunu görüyoruz.

Batarya

Batarya, Mavic’ in alt kısmında tasarlanan bir slota takılıyor.  Batarya da yine gövdeyle uyumlu farklı ve yassı yapıda; phantomlar gibi lityum polimer batarya kullanılmıştır.

Pervane

Pervaneler yine portatif yapıya uygun olarak katlamalı tasarlanmış. Renklendirme sistemi Mavic’ de de kullanılmış: Siyah pervane siyah motora, beyaz pervane beyaz motora takılıyor.

Kumanda

Mavic’ in kumadasında bir yenilik daha görüyoruz. Kumandaya LCD ekran eklenmiş. Telefon veya tablet olmadan sadece kumanda ile kontrol edebiliyoruz ve ekran da çeşitli özellikleri ve modları takip edebiliyoruz. Ayrıca sanal joystick ile sadece telefon veya tablet ile de uçurmak mümkün.