GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI MAVİC 2 PRO VS DJI PHANTOM 4 PRO

Dji servis İstanbul içerisinde aradığınız kaliteli hizmeti sizlere sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Verdiğimiz dji servis hizmeti ile yaşadığınız sorunlara çözüm üretiyor ve sorunları ortadan kaldırıyoruz. Bugün sizlere bu yazımızda DJİ MAVİC 2 PRO ve DJİ PHANTOM 4 PRO karşılaştırması yapacağız.

Genellikle yazmış olduğumuz karşılaştırma yazıları, hangi modele yatırım yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Ürünlerin karşılaştırılması sayesinde fiyat performans arayışınıza nokta koymayı düşünüyoruz.

Fiyat, Ağırlık ve Büyüklük

Öncelikle sizlere fiyat konusunda bilgilendirme yapmaya gerek duyduk. Aralarında ki fiyat farkının tek sebebi Phantom’un sahip olduğu dâhili ekrandır diyebiliriz. Bu kategoride daha ucuz olduğu için Mavic 2 Pro kazanıyor diyebiliriz. Tabi daha özelliklerine geçmeden de erken konuşmaya gerek yok.

Sıradaki karşılaştırmamız ağırlık ve büyüklük. Mavic 2’nin, ağırlığı 1.99lbs iken Phantom 4, 13lbs’dir. Yani bunun kilogram üzerinden hesaplayacak olursak, Mavic 2 Pro, yaklaşık 1 kg, Phantom 4 ise yaklaşık
1.388 kilodur.  Her iki drone’da da aynı ayak sayısı bulunmasına rağmen Mavic 2 Pro’nun ayak uzunluğu Phantom’a göre neredeyse iki katı daha kısadır. Yani bu da demek oluyor ki Mavic 2 Pro katlanıp daha küçük bir çantaya sığabileceğinden Phantom 4’e istinaden taşınabilirliği daha kolay bir modeldir.

Engelle Karşılaşma ve Rüzgâr Direnci

Her iki drone’da aslında karşılaştığı engellerden kaçınma konusunda çok iyi iş çıkardığı söylenebilir. Ancak bakıldığı zaman Mavic 2 Pro’nun daha iyi olduğu ve daha yeni bir teknolojiye sahip olduğu söylenebilir. Şöyle düşünelim, havada oldukları durumda Phantom 4’ü eliniz ile yakalayabilirsiniz fakat Mavic 2 buna izin vermiyor. Çünkü kolunuzu yaklaştığınız an algılıyor ve uzaklaşıyordu. Unutmamalısınız ki hangi drone olursa olsun sensörlere çokta güvenmemek gereklidir.

Her iki drone’un da saatte yaklaşık 37 km hıza sahip rüzgâra karşı direnci olduğu söylenmektedir. Her ikisi de sert bir rüzgârda çalışabildikleri için aslında güzel bir iş çıkarıyorlar, fakat Mavic 2 Pro daha hafif bir yapıya sahip olduğu için rüzgârdan etkilenebiliyor. Yani özellikle Hyperlapse tarzında yavaş hareketli bir çekim yapıyorsanız Mavic 2 Pro sizin bu konuda biraz canınızı sıkacaktır. Rüzgâr direnci konusunda Phantom 4 biraz daha avantajlı diyebiliriz.

Ses ve Depolama

Baştan söylememiz gerekiyor ki ikisinde de süper sessiz özelliği gibi bir şey aramayınız. Mavic 2 Pro ve Phantom 4 Pro uçuşa geçtiği sırada ve uçuş sırasında dikkat çekecek bir sese sahiptir. Bu konuda pek özellik vermenin gereksiz olacağınız düşündük. Sadece bilmenizi istediğimiz nokta her iki drone’da sesli bir şekilde çalışmaktadır.

Olurda SD kartınızı bir yerde unutursanız eğer çokta tedirgin olmanıza gerek yok diyebiliriz. Çünkü Mavic 2 Pro, 8 gb’lık bir dâhili depolama birimine sahiptir. Mavic 2 Pro’nun bu kategoride kazanmasının tek sebebi Phantom 4’ün bir dâhili depolama birimine sahip olmaması diyebiliriz.

Kamera Özellikleri

Phantom 4 Pro ve Mavic 2 Pro, çok benzer kameralara sahiptir. Her ikisi de 1 inçlik bir sensöre sahip, 20 mega piksel çekim yapabilen ve saniyede maksimum 100 mega bit bir hızına sahiptir. Her ikisi de 4K çekim yapabiliyor. Mavic 2 Pro 30K’ya kadar 4K çekim yapabiliyor iken, Phantom 4 Pro 4K’ya kadar 4K çekim yapabilmektedir. Yani Mavic bu konuda açık ara önde diyebiliriz.  Genel özellikleri aşağıda sizler için listeleyelim. Kendi gözlerinizle de görünüz.

Dji Teknik servis

Dji servis hizmetimizden yararlanarak problemlerinize çözüm üretebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz öncelik sayesinde memnun kalacağınız garantisini sizlere verebiliriz.

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis