GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI Goggles Nedir?

DJI, ilk önce Mavic Pro için bir gözlük takımı ile çıkacağını duyurduktan bir süre sonra Dji Goggles’ i çıkardı. İnanılmaz görüntü kalitesi...

DJI, ilk önce Mavic Pro için bir gözlük takımı ile çıkacağını duyurduktan bir süre sonra Dji Goggles’ i çıkardı. Drone görüntüsünü gözlükle takip edebileceğiniz ve kamerayı yönlendirebileceğiniz yeni bir kontrol sistemi. Dji Goggles ile eller serbest modda uçuş imkanı bulacaksınız.

DJI GOGGLES SATIŞLARI

Dji Gogless, bir süre önce piyasaya çıkarılmıştı. Türkiye’ de de satışları başladı . Şu anda sınırlı üretim içindeler, bu yüzden aylarca beklemek istemiyorsanız ön sipariş vermeniz önerilir.

DJI GOGGLES HAKKINDA

Daha önce drone yarışlarında kullanılan gözlükler vardı; ancak düşük çözünürlüklü, menüler kötü, görüş alanı düşük ve video sinyali oldukça zayıf ve güçsüzdü. Dji’ ın son teknoloji ile ürettiği Dji Goggles ise şuan emsalsiz bir ürün; müthiş görüntü kalitesi, hassas kontrol ve düzgün menüleriyle kullananları hemen etkiliyor.

DJI 1920×1080 ekran ile görüntü kalitesini oldukça yükseltmiş.  Sadece güzel bir ekrandan ibaret değil tabi ki. Sol tarafında kapasitif bir dokunmatik yüzey mevcut, buradan menüleri kontrol edebiliyorsunuz. Kontrol etmek oldukça rahat ve kullanışlı. Gözlükleri açıp drone’ a bağladığınızda sadece video iletimi değil aynı zamanda uçuş bilgilerini ve anında değiştirebileceğiniz ayarları içeren bir HUD (heads-up-display) göreceksiniz.

Dokunmatik tuş takımını kullanarak, kontrol cihazınıza bile bakmadan uçağın ayarlarını (kamera maruz kalma beyaz dengesi ve daha fazlası gibi)  değiştirebilirsiniz! Ayrıca, gezinmek için 5D düğmesini ve Mavic Pro kumandasının  arkasındaki düğmeleri kullanabilirsiniz; böylece elleriniz asla kumandadan ayırmanız gerekmez.

Video yayınları iyi değilse, bu özelliklerin hiçbiri önemli değil, ancak DJI bu alanda da hayal kırıklığına uğratmadı. DJI Goggles, kullandığınız drone ile doğrudan iletişim kurmak için OcuSync’i (Mavic Pro’nın veri iletim teknolojisi) kullanmaktadır. Bu, 30fps, 720p 60fps veya 720p 30fps’de düşük gecikmeli 1080p video anlamına gelir (4K’da çekim yaparken).

dji-goggles

DJI GOGGLES KULLANIMI

Dji Goggles’ ın kullanımı oldukça basit. Öncelikle kullanacağınız hava aracı ile bağlantısını sağlamanız gerekir. Cihaz bağlantısını yaptıktan sonra Dji Goggles da tüm dji ürünleri gibi ilk kullanımda aktivasyon isteyecektir. Aktivasyon işleminden sonra Goggles’ ı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

FOV MASİF

FPV yarışları için geleneksel gözlüklerle karşılaştırıldığında, DJI gözlükleri aynı kategoride bile değildir. Muhteşem görüntü kalitesi iki merceğe indirgenmiş. Denediğiniz de göreceksiniz…

goggles-fpv

KAFA TAKİP EĞLENCESİ

Bir özelliği de, gözlükteki sensörlerin kamerayı hareket ettirmek için baş hareketlerini izlediği “head tracking”  kullanma seçeneğine sahip olmanız. Video çekiminin en sinematik yolu değil ama oldukça ğlenceli bir kullanımdır.

DJI GOGGLES KULLANIMI DAHA İYİ VİDEOLAR İÇİN

Mavic Pro’yu veya Phantom 4’ü bir akıllı telefon veya tablet kullanarak uçtuğunuzda, şaşırtıcı fotoğraflar çekmenin yolunu bulan şey güneş.

Güneşlik kullansanız bile, videonuzu, neye baktığınızı yargılayacak kadar net görmenin bir yolu yoktur. Bu, drone fotoğrafçılığının başlangıcından beri bir problem oldu.

DJI Goggles ile, neredeyse tüm güneş ışığını engeller. Bir sinema salonunda canlı video yayını izlerken drone uçurmak gibi bir şey. Renkler yıkanmıyor, ekran çok büyük ve her ayrıntıyı görebiliyorsunuz.

Daha iyi video çekmek isterseniz bunların hepsinin anlamı nedir? Şey, çekimlerin daha pürüzsüz çıktığını fark ettim. Engellere çok daha hızlı ve daha yakın uçabilirim. Enerji hatları varsa, şimdi onlarla çalışmamak için onları görmek mümkündür.

Koruyucu gözlüklerin ve Ocusync’in 360 derecelik antenleri sayesinde, video yayını her zamankinden daha güvenilir ve tutarlı. Uçuşun her yönü iyileştirildi ve daha önce Mavic Pro gibi bir drone ile mümkün olmayan bir sürü yeni fırsat açıldı.

goggles-fpv-2

Related Posts

1 comment

film izlemek istediğimizde ne yapmamız gerekiyor ?Biraz kurcaladım fakat beceremediğim için soruyorum , ayrıca 3D film izleme olanağımızda mevcutmudur acaba?
teşekkürler
saygılar

Comments are closed.