GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Drone Servis

Dji Mavic Pro, Dji Phantom 4 Pro, Dji Inspire 2, Phantom Serisi ve diğer tüm dronları için servis süreci, tamir süreci, kullanım detayları, uçuş modları, kalibrasyon ve güncellemeleri...

Dji Servis ve Drone Tamir Süreci

Dji Drone kullanımıyla ilgili  genelde konuları üç konuda toplamak mümkündür:

1-Dji marka drone’ larda meydana gelen arızaları ve bunların çözüm süreci, (dji servis)

2-Dji marka drone modellerinin (Dji Inspire 2, Dji Inspire 1, Dji Mavic Pro,Dji Phantom 4 Pro, Dji Phantom 4, Phantom 3…) teknik özellikleri ve donanımsal yapısı,

3- Dji drone modelleri  (Dji Inspire 2, Dji Inspire 1, Dji Mavic Pro,Dji Phantom 4 Pro, Dji Phantom 4, Phantom 3…) nasıl kullanılır,

4- Dji Go, Dji Go 4, Dji Asistant gibi Dji drone’ larını kullanmaya yönelik uygulamalar,

5- Tüm drone modelleri için önemli bir işlem olan kalibrasyon ve güncelleme nasıl yapılır.

Herhangi bir problemle karşılaştığınızda web sitemiz üzerinden online olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.  ( Drone kullanımı, dji go ve kullanım modları, güncelleme, drone kalibrasyonu gibi konularda… Donanımsal bir arızayla karşılaştığınızda ise drone’ u servise götürmeniz gerekmektedir.

Drone Kazalarından Sonra Oluşan Hasarlar Nelerdir?

  1. Gimbal Arızası: Düşme sonucu genelde gimbalda hasar görülür, gimbal değiştirmek çok maliyetli olduğu için, servisimizde gimbal tamir ve onarım yöntemine gidilmektir. (Tamir sonucu orijinal performansla eş değer sonuç alınır.)
  2. Ribbon Kopması: Kaza(crash) veya düşme sonucu “gimbal”a bağlı olan ribbon(flex cable) kopması çok sık karşılaşılan arızalardandır. Ribbon kopmasında yapılacak tek şey yeni bir ribbonla değiştirmektir. Orijinal dji ribbonu tercih edilmesi önemlidir.
  3. Anakart Arızası: İlk iki arızamız gözle görülmektedir. Ancak anakart arızasını, dışardan baktığınız zaman eğer teknik uzmanlığınız yoksa göremeyeceksiniz. Anakart üzerinde bulunan elektronik devrelerde arızalar meydana gelmektedir, arızanın tespiti ve onarımı hassas bir iştir ve uzmanlık gerektirir.
  4. Shell(Kasa) Değişimi: Cihazımızın kasasında oluşan çatlak ve kırımlardan dolayı shell değişimi yapılmıştır.

DJI DRONE SERVİS

Kullanılan drone modeline göre, içerdiği donanım parçaları ve özellikleri de değişecektir. Phantom serisi yeniden eskiye doğru şu şekildedir:

1-Dji Phantom 4 Pro

2-Dji Phantom 4

3-Dji Phantom 3 Professional

4-Phantom 3 4K

5-Dji Phantom 3 Advanced

6-Dji Phantom 3 Standart

7-Dji Phantom 2

Phantom serisi drone’ lar  genel yapı olarak ve kullanım alanı olarak aşağı yukarı aynıdır; ancak sürekli geliştirilerek ve yeni teknolojiler eklenerek bir üst phantom modeli üretilmiştir. Phantom 4 Pro’ da bir çok yeni özellik mevcuttur. Dji yeni ürettiği cihazlarda performansı arttırırken, kullanımı da kolaylaştırmayı hedeflemektedir.  Görüntü kalitesi, uçuş süresi, kullanım kolaylığı giderek artmıştır; kaza yapma ihtimali azaltılmıştır. Güvenli uçuş için önlemler giderek arttırılmıştır ve yeni akıllı modlar eklenmiştir.  Örneğin Phantom 4 Pro’ da çift IMU ve çift sensör vardır.

Cihazların geliştirilmesi tabi ki fiyatların da artmasını sağlamıştır.  Drone hasarları ve drone parçaları da giderek artmıştır.  Örneğin phantom parçalarından, ribbon, gimbal, shell, anakart ve diğer kartlar için model yükseldikçe fiyatlar da artmaktadır. Dji tamir sürecinde maliyeti azalmanın tek yolu hasarlı parçanın değişimi yerine bu parçanın onarımının yapılmasıdır.

Dji Mavic Pro bir süredir yaygın olarak kullanılmaktadır. Drone kullanıcı kitlesinin sınırları dışına ulaşan Mavic, kompakt yapısı nedeniyle kazalarda kolay hasar alabilmektedir. Dji Mavic ‘ te en çok karşılaşılan durumlardan bir tanesi de kol kırımlarıdır.

Dji’ ın bir yeni ürünü de Inspire 2’ dir. Inspire 2’ de kullanılan teknolojiler oldukça şaşırtıcı ve hayranlık uyandırıcıdır. Inspire 2’ de çekim kalitesi oldukça gelişmiştir. Uçuş güvenliği de oldukça arttırılmıştır. Inspire 2 bir çok sektör için devrim niteliğinde bir drone’ dur.  Bir çok kamera çeşidini de desteklemektedir.

Dji Spark Servisi ve Tamiri

Dji’ ın en son ürünü olan Dji Spark, en kompakt, en minik drone olarak dji ürünleri arasında yerini almıştır. Akıllı telefonlardan bile küçük olan Dji Spark’ ı yanınızda taşımak oldukça rahat ve kolay.  Dji Spark’ ın en dikkat çeken özelliği ise kumandasız ve telefonsuz direk elinizle kontrol edebilmenizi sağlayan Palm Control’ özelliğidir. Palm kontolü kullanabilmek için Gesture modunun açık olması gerekiyor.  Dji Spark oldukça küçük olmasına rağmen güçlü motorlara sahiptir. Bu yüzden Palm Control özelliğini kullanırken pervanelere dokunmamaya dikkat etmelisiniz aksi taktirde yaralanabilirsiniz.

Related Posts

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis