GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

Dji Drone Servis ve Tamir

Drone Tamir Servis

Dji teknik servis olarak dji’ın tüm modellerinin tamiri, bakımı, onarımı ve servis hizmetini sağlamaktayız. Drone’un düşmesi veya kırılması gibi durumlarda birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Hasar alan parçaya göre tamir süresi ve maliyeti değişiklik gösterebilmektedir. Sizler için hazırladığımız bu yazımı ile popüler derecede kullanılan dji drone modelleri için düşme, kırılma, hasar, kaza ve kullanım incelikleri gibi konular hakkında genel bilgiler vereceğiz. Unutmayın ki drone’unuz için başvuracağınız dji teknik servis hizmetin ede büyük önem verilmesi gerekmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Drone Modelleri 

Dji marka drone’ların tercih etme sebebi kişiden kişiye ve kullanım amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. İnspire 1, İnspire 2, S900 ve S1000 gibi birkaç model genellikle film ve dizi sektöründe havadan çekimler için tercih edilmektedir. S1000 ve Matrice 600 gibi büyük drone’lar ise genellikle kolluk kuvvetleri tarafından tercih edilen popüler drone’lar arasındadır. Fotoğrafçıların ve bu işi hobi için yapanların ise tercih ettiği modeller daha çok Phantom serisi, Mavic Pro veya Spark gibi taşınabilirliği kolay olan modellerdir. 

Drone’lar da En Çok Karşılaşılan Kaza ve Kırılmaların Sebepleri Nelerdir 

Aşağıda sizler için drone’ların en çok karşılaştığı kaza sebeplerini paylaşacağız. Drone’lar da kazalar genel olarak düşmeye bağlı meydana gelmektedir. 

Engele Çarpmak 

Uçuş esnasında bir engele çarpmak en çok karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Bunlar bir ağaç, bina ya da elektrik direkleri olabilmektedir. Phantom 4 Pro modelinde bu durum ile alakalı bir önlem alınmıştır. Phantom 4 Pro modelinin sahip olduğu 4 tarafına yerleştirilmiş olan sensörler sayesinde cihaz öncelikle kullanıcıyı uyarıyor ve belli bir mesafe uzakta duruyor. Bir diğer Phantom 4 ve Mavic Pro gibi modellerin ise sadece ön kısımdan bulunan sensörler aracılığıyla geriye doğru yapılan bir hamle ile engelden kolaylıkla kurtulabilmektedir. 

Kapalı Alan Uçuşları 

En riskli uçuşlardan birisidir, kapalı mekanlarda uçuş. Gps sinyallerinin kapalı olduğundan dolayı kapalı mekanlarda ATTI modun da uçuş yapılması gerekilmektedir. Bu mod ile yapılan uçuşlarda birçok akıllı uçuş özelliği çalışmayacak olup kullanım tamamen kullanıcı tarafından manuel olarak yönlendirilecektir. Bu sebepler oldukça kazaya açık bir mekandır 

Drone Güncellemeleri 

Belli dönemlerde yapılması gereken güncellemelerde eğer bir hata yapacak olursanız, bu hata sizlere çok ağıra mal olabilecektir. En basiti ile anakart üzerinde meydana gelebilecek bir arızanın sebebi olabilirsiniz. Eğer güncellemelerin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz yok ise dji servis hizmetimiz ile bizlerden destek alabilirsiniz. 

DJI Yetkili Servis 

Sizler için yukarıda birkaç hata ile karşılaşma sonucunda alınabilecek hasarların çözümleri sunulmuştur. Oldukça maliyeti yüksek olan drone’lar için dikkat etmeniz gereken oldukça çok şey bulunmaktadır. DJI servis İstanbul çevresinde sizlere karşılaştığınız bu tür problemler için destek olmakta ve müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Drone seçerken gösterdiğiniz özeni aynı şekilde dji servis seçerken de göstermeniz gerekmektedir.

Related Posts