GSM: 0532 583 00 20 |
0 (216) 418 89 08
0 (216) 418 89 08
whatsapp 0532 583 00 20

DJI INSPİRE 2 KUMANDASI

Inspire 2’ nin yeni ve geliştirilmiş uzaktan kumandasının özelliklerini ve detaylarını inceleyelim. Bu makalemizde Inspire 2 kumandasının kurulumu, ilk kullanımı ve tüm özellikleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

INSPİRE 2 KUMANDA

Inspire 2’ nin yeni ve geliştirilmiş uzaktan kumandasının özelliklerini ve detaylarını inceleyelim. Bu makalemizde Inspire 2 kumandasının kurulumu, ilk kullanımı ve tüm özellikleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Dört çekirdekli teknoloji harikası Inspire 2’ nin  en iyi arakadaşı olan bu kumandada yeni özelliklerinin neler olduğuna bir bakalım.

DJI Inspire 2’nin Uzaktan Kumandası, standart hava aracı kontrolleriyle çift frekanslı bir video bağlantısını birleştirir ve çok fonksiyonlu bir kablosuz kontrol sistemi haline getirir. Havadaki tutmak için yeterli suyu sağlayabilmek için ön paneldeki LED’leri kullanarak denetleyicinin şarj seviyesini takip edebilirsiniz.

DJI’ ın kullanım tavsiyeleri; yaptığı farklı kontrol frekansları vardır. Örneğin 5.8GHz video downlink, 2.4GHz açık alanlarda daha uzun mesafe kontrolü için tasarlanmışken 2.4GHz daha yüksek bir girişim seviyesinin olması muhtemel kentsel alanlara daha iyi uyar.

Inspire 2 Uzaktan kumandası  sadece uçuş komutlarının yanı sıra, önceki modellerde olduğu gibi kamera ve zımbalamanın video ve görüntü yakalama da dahil olmak üzere nasıl çalıştığını dikte etmenizi sağlar.

Operatörler, Inspire 1 kullanıcılarının aşina olduğu modu, iki kullanıcının kamerayı ve uçakları birbirinden 100 metre uzakta bağımsız olarak kontrol etmesini sağlayan “Çift Uzaktan Kumanda Modu”’nu seçebilir.

Inspire 2 Uzaktan Kumanda cihazında iki ana ‘Mod’ seçeneği vardır ve ek olarak da ‘Özel’ ayar  seçeneği vardır.

Mod 1: Sağ çubuk  gazı kontrol eder.

Mod 2: Sol çubuk gazı kontrol eder.

Not: Birbirlerine çok yakın mesafede üçten fazla uçak uçarsa, bir müdahale seviyesi olması muhtemeldir.

Inspire 2 Kumada: Kurulum ve Şarj

Inspire 2 Uzaktan Kumandasını ilk kez açtığınızda şu adımları izleyin:

  • Kumandanızın uygun bir şekilde şarj edildiğini kontrol edin, LED göstergesini etkinleştirin ve size mevcut güç seviyesini gösterecek güç düğmesine bir kere dokununuz.
  • Kontrol cihazı tamamen şarj edilmişse, bir kez basın ve sonra kumandayı etkinleştirmek için güç düğmesine basılı tutun.
  • Kumanda açıldığında bir sinyal sesi duyacaksınız ve LED Inspire 2 hava aracı ile bağlantılı olduğunu göstermek için yanıp sönecek; çalışmaya hazır olduğunda düz yeşil ışık yanacaktır.
  • Kumandayı kapatırken, doğru şekilde güçlenmesini sağlamak için 2. adımı tekrarlayın.

Uzaktan Kumanda, Inspire 2 ile birlikte gönderilen resmi DJI şarj cihazı ile şarj edilebilen 2S 6000mAH pille çalışır. Kumandanın ön panelindeki LED’ler kalan şarjı gösterir.

Uyumlu bir Mobil Aygıtı Bağlama

Cihazı takmak için, entegre tutacağı en uygun konuma getirin ve kelepçeyi serbest bırakmak için yan taraftaki düğmeye basın. Cihazı tutucuya yerleştirdikten sonra kelepçeyi, aygıt tam olarak yerine oturuncaya kadar ayarlayın.

Mobil cihazınızı (ki DJI GO 4 uygulamasını çalıştırıyor olmalısınız) kumandaya  bağlamak için, birlikte verilen USB konektörlerinden birini kullanın. Bağlantı kurulduktan sonra, gitmeniz iyi olur.

Kumandayı Uçağa Bağlama

Inspire 2 kumanda kurulum işlemini olabildiğince basit hale getirmek için teslimattan önce uçaklarla bağlantısı olacaktır.  Ancak ek kumanda bağlamanız gereken durumlarda aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • Uzaktan Kumandayı açın, mobil cihazınızı bağlayın ve DJI GO 4 uygulamasının çalışıp çalışmadığından emin olun.
  • Uçağın akıllı uçuş pilini açın.
  • Kamera Görünümü’ ne girin ve Uzaktan Kumandayı Bağlama seçeneğini belirleyin.

Artık kumanda bağlantı prosedürüne başlanılmıştır, bunun bir teyidi olarak  durum göstergesi mavi renkte yanıp sönecek ve kumada bir sinyal sesi verecektir.

Uçağın arka tarafındaki Inspire 2′ nin bağlantı düğmesini bulun ve bağlantıyı başlatmak için basın, bağlantı başarılı olduğunda  sağlam bir yeşil olacaktır.

Not: Inspire 2 uzaktan kumandaya yeni bir kumanda bağlıysa, otomatik olarak bağlantılı uçakların bağlantısını keser.

Düğmeler, Anahtarlar ve Özellikler

Inspire 2’nin uzaktan kumandasının ergonomik ve son derece sezgisel tasarımı çok miktarda işlevselliğe sahiptir.

Inspire 2’yi Kontrol Etme

Aşağıda, Inspire 2’yi kontrol etmeyle ilgili temel bilgiler verilmektedir. Aşağıdaki talimatlar, varsayılan ayar modu 2′ de (gaz çubuğunu kontrol eden sol çubukla birlikte) uçak temel alınarak hazırlanmıştır.

Sol Çubuk

Yukarı & Aşağı: Bu uçağın yüksekliğini kontrol eder. Çubuklar serbest bırakıldığında, Inspire 2 yerinde durur (yeni ve gelişmiş sensör dizisi yardımıyla). Çubuğun arkasındaki hız ve güç, itiş / iniş hızını

doğrudan etkiler, bu nedenle dikkat edin ve Inspire 2’yi kontrol altında tutmak için ölçülen hareketleri kullandığınızdan emin olun.

Sol ve Sağ: Bu, Inspire 2′ deki dümen konumunu belirler ve havanın orta dönüşünü denetler.

Sağ Çubuk

Yukarı ve Aşağı: Sağ çubuk uçağın sahasını kontrol eder ve aşağı veya yukarı hareket ettirerek Inspire 2’nin ileri ve geriye doğru hareket etmesini sağlar. Bir kez havada kalırsanız, çubuk ortalanmış bırakılırsa, hava aracı yerinde durur. Bu uçak etkileyici hız seviyeleri sunarken, kontrolü korumak için ileri ve geri adım uygulayarak pratik yapmaya değiyor.

Sol ve Sağ: Bu, Inspire 2’nin hareketsiz hareketi kontrol eder. Sol çubuğun dümen rotasyonu karşısında, sağ çubuk, uçağın yatay bir çizgi ile sola ve sağa hareket etmesini sağlar.

Not: Kumanda çubuklarının uzunluğunu ayarlamanız gerekiyorsa bu saat yönünde ve saatin tersi yönünde döndürülerek yapılabilir. Rahat bir sopa konumu keyifli, kontrollü bir uçuş için gereklidir.

Uçuş Modu Anahtarı

Inspire 2’nin Uçuş modu anahtarı aracılığıyla yerleştirme, Positioning(P),  Sport(P) and Attitude(A) sırasına göre üç ayar vardır. Aşağıdaki işlevlerin her biri hakkında daha fazla bilgi edinin:

Positioning: Bu mod, güçlü bir GPS sinyali gerektirir ve Inspire 2’de bulunan (Vision Positioning ve Infrared dahil) tüm engel önleme sensörlerini etkinleştirir. Ayrıca, Konumlandırma modundayken TapFly ve ActiveTrack gibi tüm akıllı özelliklerden tam olarak yararlanabilirsiniz (bu akıllı uçuş modları, Akıllı Duraklatma Düğmesini kullanarak yol ortasında durabilir).

Sport: Bu mod engel önlemeyi devre dışı bırakırken, duyusal destekte neyin eksik olduğu, hızı hızlandırıyor. Artan manevra kabiliyeti ile saatte 58 mil hız ile neler yapıldığını görebilirsiniz.

Attitude: Daha güvendiği kullanıcılar için GPS ve Vizyon Konumlandırma Sisteminden ödün vermeden uçakların daha fazla kontrolü elde edersiniz. Bu modda, Inspire 2 yalnızca yükseklik denetimi için kendi barometresine güvenir.

Eve Dönüş

Bu tanıdık özellik, daha akıcı bir kontrol işlemi için tek bir düğme ile birleştirildi.

Eve dönüş işlevini etkinleştirmek için, düğmeye basmanız yeterlidir. Inspire 2, akıllı RTH protokolünü aktifleştirecek ve yardım almadan güvenli bir şekilde inecektir.

İniş takımları kalkış ve iniş sırasında otomatik olarak kalkar ve alçaltırlarken, bu dönüşüm RTH düğmesinin üstündeki anahtar kullanılarak kontrol edilebilir. Oldukça açıklayıcıdır, Inspire 2′  nin bacaklarını yükseltmek için anahtarı yukarıya doğru bastırın ve aşağı indirmek için aşağı doğru hafifçe vurun.

Not: DJI uçakları topraklandığında iniş takımını asla kaldırmamalı ve uçağı yere indirirken iniş yaptığından emin olunuz (bu, Inspire 2’nin başarıyla inilmesini etkileyecektir).

Kamera İşlevleri

Film yapımcılarına yönelik profesyonel bir platform olan DJI, Inspire 2’nin kamerasını Uzaktan Kumanda ile kontrol etme konusunda daha kolay kullanım önceliğini taşıyor. Inspire 2 parmak izi ve kamera sistemiyle çakıştığınızda aklınızda tutmanız gereken temel bileşenler için aşağıya bakın.

Kamera Ayarları Arama: Bu, uçuş esnasında obtüratör hızı, ISO ve diyafram ayarları gibi bir dizi kamera seçeneklerini kontrol etmenizi sağlar. Bu işlevler arasında dolaşmak için kadranı kullanın.

Gimbal Dial: Inspire 2’nin gimbalının eğim açısını yönetin.

Deklanşör Düğmesi: Bir kaydın ortasında bile bir hareketsiz görüntü çekmek için kullanın. Seri Çekim Modu etkinse,  sürekli basıldığında birden fazla fotoğraf yakalanacaktır.

Video Kayıt Düğmesi: Video kayıt işlemi yapar. Kaydı başlatmak ve tekrar durdurmak için bir kez basın.

DJI Focus(Odak)  Kullanımı

DJI Focus, Inspire 2’nin X5S ve X4S kamera sistemleriyle uyumludur. Üreticiye göre, bu kullanışlı kamera odaklama aracını kullanmak için herhangi bir kalibrasyon gerekmiyor;  bu araç, gürültüyü ücretsiz, kristal netliğinde çekimler yapmak isteyenler için harika bir haber. Uzaktan Kumandanızdaki CAN Bus portuna Focus (el çarkı da dahil) bağlayın ve kameranızın Otomatik Odaklama konumuna getirildiğinden emin olun.

Çift Kontrolör Modu İşlevleri

Inspire 1 kullanıcılarına aşina olacak bir özellik olan Inspire 2, bir kişinin uçmaya odaklanmasına olanak tanıyan Çift Uzaktan Kumanda Modu’nu desteklerken diğeri kamera ve zımbalı üzerinde tam kontrol sahibi olur.

İki kontrol cihazı, “Master” (uçak kontrolü) ve “Slave” (kamera kontrolü) olarak tanımlanır ve 100 metreye kadar mesafelerde Wi-Fi ile iletişim kurar.

Çift Denetleyici Modunu etkinleştirmek için, DJI GO 4 uygulamasını başlatmanız, “Kamera Ayarları” nı açmanız ve uzaktan kumandayı “Ana” kumanda  olarak tanımlamanız ve bir de diğer kumanda için bir bağlantı şifresi oluşturmanız gerekir.

Bu adım tamamlandıktan sonra, diğer denetleyiciyi çalıştıran kişinin DJI GO 4 uygulamasında aynı işlemi takip etmesini sağlayın, ancak “Master” yerine “Slave” seçeneğini seçin. Ardından “Master” kumandaları arayabilir ve bağlantı kurmak için önceden kararlaştırılmış parolayı kullanabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
1
×
Merhaba 👋
Bana yardımcı olabilir misiniz?
dji servis dji servis dji servis